IQ HOME - komfort
Instalací IQ HOME získáte pomocníka, který se postará nejen o bezpečnost, ale i o ekonomickou regulaci vytápění, řízení závlahy na zahradě a další nezbytné činnosti pro zlepšení kvality bydlení.
IQ HOME - bezpečí
Jednou z největších deviz IQ HOME je bezesporu schopnost špičkového zabezpečení Vašeho domova. Kromě komfortu a ekonomického provozu domu tak můžete střežit sebe, své blízké, i svůj majetek.
IQ HOME - úspora
IQ HOME je pro své vlastnosti předurčený jako účinný nástroj pro řešení ekonomiky bydlení. Důvodem je možnost velmi účinné regulace topení a úspory vyplývající z možnosti analýzy dlouhodobého monitorování spotřeby všech energií.
 

IQ HOME - komfort

IQ HOME je komplexní řešení pro komfortní a ekonomické bydlení. Instalací tohoto zařízení získáte pomocníka, který se postará nejen o bezpečnost, ale i o ekonomickou regulaci vytápění, řízení závlahy na zahradě a další nezbytné činnosti pro zlepšení kvality bydlení. Implementací IQ HOME získáte komfortní systém poskytující služby zejména v těchto oblastech:

Topení – řízení a regulace teplotního režimu domu. V závislosti na naměřených hodnotách IQ HOME velmi účinně reguluje teplotu v jednotlivých místnostech domu. Systém umožňuje provádět různá nastavení. Kromě standardních funkcí pro ruční či automatické změny teplot ve dne a v noci, nebo dle časových kalendářů, systém umožňuje reagovat i na další podněty.

Větrání – ovládání větrání domu.

Světla – samostatné a skupinové ovládání světel. IQ HOME umožňuje plně programovatelné ovládání světel. Světelné okruhy lze libovolně kombinovat a pro zvýšení úspory energie ovládat na základě různých podnětů (například vstupem do místnosti).

Světelné scény - řízení a ovládání světelných scén domu.

Vodní hospodářství – řízení a ovládání vodního hospodářství domu a závlahy přilehlých pozemků. IQ HOME se stará o vodní hospodářství domu a závlahu přilehlých pozemků. Díky tomu je možné kontrolovat a programově řídit stav vody v jednotlivých vodních zdrojích. Z uživatelského rozhraní je rovněž možné definovat kdy, jak dlouho a z jakých vodních zdrojů se bude provádět závlaha přilehlých pozemků.

Elektronický přístupový systém – řízení a ovládání selektivního vstupu osob a vjezdu vozidel do vybraných prostor domu a na přilehlé pozemky.

Elektronický vrátný – audio a video komunikace s návštěvou s možností aktivace elektronicky ovládaných zařízení pro umožnění vstupu do domu či vjezdu na pozemek.

Elektronický zabezpečovací systém – řízení a ovládání elektronického zabezpečení domu a přilehlých pozemků.

Elektronický protipožární systém – řízení a ovládání elektronického protipožárního zabezpečení domu.

Kamerový systém – on-line sledování odrazu integrovaných IP kamer v domě nebo v jeho okolí.

Tísňové volání – aktivace komunikačního kanálu pro tísňové volání.

Zdravotní tíseň – aktivace komunikačního kanálu pro přivolání zdravotní pomoci.

Multimédia – poslech internetového rádia a prezentace fotografií na grafickém panelu.

Statistika – monitorování spotřeby energií (elektřiny v denním i nočním tarifu, plynu, topení, studené i teplé vody). Všechny uvedené druhy energií je možné statisticky vyhodnocovat v závislosti na jejich odběru za zvolený časový interval.

Info – prohlížení seznamu událostí od vybraných dějů v systému.

IQ-HOME je zcela otevřený dalším technologiím, které se rozhodnete v budoucnu aplikovat. Jde například o solární panely, tepelné čerpadlo, ovládání žaluzií, řídící systém vytápění bazénu apod. IQ HOME poskytuje širokou škálu komunikačních možností od komunikace přes klávesnici (LCD dotykový panel) až po dnes moderní komunikaci například přes internet nebo smart telefony. K základním komunikačním prostředkům patří již uvedené ovládání přes grafický LCD dotykový panel, elektronické klíčenky (ovládání předprogramovaných funkcí pomocí tlačítek) a GSM komunikátor (komunikace s PCO a dalšími prostředky přes GSM síť). Pokud je dům připojen k internetu, pak je možné využívat multimediální služby, například internetové rádio, a po autorizaci s IQ HOME plnohodnotně komunikovat přes WEB rozhraní.

     
 
Novinky na email
Zadejte váš email
 
Rychlý kontakt

736 504 210

alimex@alimex.cz

     
 


     
 
 
 
 
Copyright © Alimex.cz - Všechna práva vyhrazena | Design: Devize | Powered E-Works